Контроль хвороб та комах для домашніх персиків та слив

Оригинал: http://extension.msstate.edu/publications/disease-and-insect-control-for-homegrown-peaches-and-plums

Автори: Блейк Лейтон, доктор наук, професор з питань розширення біохімії, молекулярної біології, ентомології та патології рослин, та Алан Генн, доктор наук, професор з питань розширення, біохімія, молекулярна біологія, ентомологія та патологія рослин. Міссісіпський державний університет.

Переклав: Шевченко Дмитро

Потрібно відданого садівника, щоб послідовно виробляти високоякісні персики або сливи. Ці фруктові культури особливо вимогливі до боротьби зі шкідниками, оскільки персики та сливи піддаються нападу багатьох комах та хвороб, які необхідно контролювати, щоб мати успішний урожай. У цій публікації представлена ​​інформація про те, як ідентифікувати шкідників та коли їх обробляти. Він також включає рекомендований графік обприскування для лікування хвороб та комах на основі стадії розвитку сільськогосподарських культур.

Це видання розроблено спеціально для невеликих домашніх садів. Наведені тут рекомендації щодо інсектицидів та фунгіцидів ґрунтуються на продуктах без обмеженого користування, які доступні у місцевих газонних та садових центрах та продаються в розмірах контейнерів, що підходять для невеликих садів. Комерційні виробники та крупномасштабні овочеві садівники, які мають приватну ліцензію на застосування пестицидів, повинні отримати копію Посібника з поводження з культурами та північно-східним персиком, нектариною та сливовою шкірою та дотримуватися рекомендацій щодо боротьби зі шкідниками у господарських садах.

peachbrownrot

Персикова коричнева гниль. «Фузі» з лівого боку персика – це спори, що утворюються грибковою хворобою. Помітьте світло-коричневу знебарвлену ділянку між «нечітками» та яскравим кольором персика. Це провідний край інфекції, де грибок вторгнення і вживання в їжу плодів; спори незабаром з’являться зовні.

Хвороби персиків і слив

Деякі захворювання, які атакують персики в Міссісіпі, є дуже агресивними, і відсутність одного-двох ключових обприскувань може призвести до втрати більшості урожаю персика, особливо якщо обприскування пропущено, коли погодні умови сприятливі для розвитку хвороби.

Фунгіциди захищають рослину або плід від зараження; вони не усувають інфекцію, як тільки вона відбулася. Хоча фунгіцидні обприскувачі необхідні для вирощування персиків на Глибокому Півдні, значна частина справжнього захисту від цих захворювань буде надходити від видалення та знищення прищепи (або “насіннєвих” структур) цих захворювань.

Наведені нижче описи хвороб можуть здатися обширними до точки «занадто багато», але вони допоможуть вам виявити ці інфекції захворювання, щоб ви могли обрізати та видалити ці структури зі своїх дерев, знижуючи тиск хвороби. Так само описи погодних умов, необхідних для захворювання, можуть здатися непотрібними, але знаючи умови, які заохочують хворобу, може допомогти вам вирішити, наскільки важливим може бути вибратися та розпорошитись перед дощами чи між ними.

Коли частини дерева, які підозрюються в захворюванні, видаляються або обрізаються з дерева або навколишнього ґрунту, негайно помістіть їх у поліетиленовий пакет. Щільно закрийте сумку і знищіть її. Якщо кінцівки занадто великі, щоб вмістити їх у мішок, розмістіть їх добре подалі від дерев і вниз від них. Спаліть або іншим способом видаліть їх якнайшвидше. Не дозволяйте їм накопичуватися.

Коричнева гниль

peachbrownrot_floor

Персики тут заразилися коричневою гниллю і впали на підлогу саду. Вони продовжуватимуть виробляти спори та заражати інших персиків. Вони можуть муміфікувати і, особливо якщо їх частково закопувати, давати кілька дрібних грибів, які дають другий вид спори, який буде заражати весняне цвітіння.

Коричнева гниль – серйозне захворювання персика, але воно не дуже поширене на сливах в Міссісіпі. Хвороба вражає багато частин рослин (цвітіння, гілочки, пагони та плоди) з весни до збору врожаю. Фунгіциди допоможуть придушити хворобу, але контролювати її лише помірно, коли умови сприятливі для захворювання, особливо в пізній сезон біля врожаю. Тим не менш, фунгіциди майже необхідні в нашому кліматі.

Грибок, що викликає буру гниль (Monilinia fruticola), перезимує в гілочках гілочок, плодових муміє та плодоніжках (стеблоподібні структури, які прикріплюють квітку / плід до гілки). Видалення цих перезимованих ділянок після збору врожаю знизить тиск хвороби в наступному сезоні.

Грибок коричневої гнилі стає активним ранньою весною, приблизно в той час, коли квіткові бруньки переростуть у “рожеву” стадію. Тепла, волога, волога погода сприяє швидкому поширенню та розвитку хвороб. Оптимальна температура для розвитку хвороби – 75 ° F, але повільніше розвиток хвороби може відбуватися як прохолодне, як 39 ° F, так і тепле, як 86 ° F. Бурі – ідеальний час для руху спор, оскільки вільна вода (дощ, роса, зрошення) на деревах забезпечує вологу для цих насіння (спор) для проростання та інфікування рослини. Вільна вода повинна бути присутня протягом більш тривалих періодів, тим більше, коли температура буде від оптимальної 75 ° F.

У міру зростання гриба, він виробляє спори або насіннєві структури. Вони дуже маленькі (як дуже маленький пилок) і легко переносяться вітром та дощем. Плодоносні ділянки, які виробляють спори, – це невеликі попелясто-сірі пучки, що виходять з поверхні зараженої тканини коричневого кольору. Інфекції в зрілих плодах яскраво показують ці спори.

Сучки гілочки мертві (коричневі), затонулі ділянки. Качка може триматися на одній стороні гілочки або може оперезати її (оточити). З раковини вийде слабка або мертва гілочка або плодова шпора. Деякі канкери можуть бути невеликими і їх важко знайти. Більш великі інфіковані гілочки або шпори можуть соковитий сік, який схожий на міхур темно-коричневої в’язкої ясен. Це називається гумоз. Кількість гуммозу варіюється від жодної до справедливої ​​кількості і виникатиме лише на більших гілочках і гілках.

Муміфікований плід є сприятливим місцем для зимування багатьох хвороб. «Мумії» – це фрукти, які висохли, залишаючи неапетитний макетний плід. Вони можуть висіти з дерева, лежачи на землі, або, що ще гірше, частково закопані в грунт біля дерева. Заражені плодові мумії, які були закопані або частково закопані в ґрунт, можуть давати дрібні, коричневі, чашеподібні гриби (апотеціальна стадія гриба). Гриби виробляють різний вид спори, яка заражає дерева. Вилучення та знищення всіх мумій буде дуже корисним.

Грибкові спори зазвичай заражають квітку, плоди, плодоніжку та гілочки. Плодоніжка – товсте стебло, яке з’єднує квітку / плід з гілками дерева. Раннесезонне зараження гілочки і цвітіння створює невеликі кишки, з яких грибок виробляє більше спор. Ці інфекції раннього сезону можуть суттєво впливати на фруктові інфекції пізніше сезону.

У Міссісіпі напади на квітку хворобою бурої гнилі нечасті. Коли вони трапляються, це, здається, віщує дуже складний сезон для виробника, оскільки захворювання набуває поширення. Симптоми квіткової інфекції називають цвітінням цвітіння. Цвітіння буріє і, ймовірно, обвалиться. Удар з’являється через 3-6 днів після зараження, яке, мабуть, відбулося під час дощу, зрошення або тривалої важкої роси.

Симптоми зараження пагонами та гілочками з’являться через 3-4 тижні після зараження. Вони можуть або не випливати із зараженого цвіту, від якого грибок рухається по плодоніжці в гілочку або гілку. У міру прогресування цих інфекцій цілі скупчення квітів або листяних гілок можуть в’янути і загинути. Це пов’язано з тим, що різьба відсікає потік води до цих частин дерева. Обріжте їх якомога швидше, обрізавши здорову деревину нижче ураження. Не забудьте помістити вирізані частини в поліетиленовий пакет, запечатати і знищити.

Коричнева гниль може напасти на фрукти в будь-який час, але більш старі плоди сприйнятливіші. Зараження може відбуватися безпосередньо через шкіру плодів, через природні отвори і через рани, особливо ті, які роблять комахи.

Спрямуйте свої засоби обприскування та санітарії на джерела інфекції. Видаліть старі, муміфіковані плоди, плодоніжки та заражені гілочки / частини гілок з дерева та землі до весни. Якщо урожайна погода сприяє захворюванню, знадобляться регулярні і ретельні обприскування, якщо ви хочете врятувати свої плоди від руйнування коричневою гниллю. Фунгіциди діють профілактично – вони не можуть викорінити інфекцію. Це означає, що ви повинні бути активними і тримати ці захисні спреї на цілях, якими гриб найбільше любить заражатися.

Персикова струпа

Короста – це грибкове захворювання, спричинене Cladosporium carpophilum. Хоча первинна шкода, спричинена цією хворобою, є зоровою, але вона може забезпечити вхідні рани коричневої гнилі. Важкі інфекції також можуть спричинити розщеплення персика.

Симптомами хвороби є оксамитові, оливково-зелені плями на плодах, листках або гілочках. Плями становлять приблизно одну шістнадцяту дюйма і збільшують до однієї восьми дюйма. Ви побачите ці плями приблизно через 3 тижні після падіння пелюсток. Коли плями є на плодах, вони зазвичай будуть на стороні стебла. Коли інфекцій багато, вони можуть зливатися і можуть спричинити розщеплення плодів. Плодові плями приурочені до шкіри; вони не входять у плоть.

Як і коричнева гниль, струп персика перезимує в ураженнях гілочок. Зараження гілочок відбувається на новому зростанні і їх важко помітити. Вони починаються як підняті, овальні до круглих областей, які майже такого ж кольору, як і навколишня тканина. З віком вони можуть ставати коричневими. До кінця сезону краї ураження можуть бути дещо фіолетовими, а пошкодження можуть вирости до однієї четвертої до половини дюйма. Другий сезон зараження – це коли ці ураження дадуть більшу частину спор. Спори переносяться як повітряними, так і водними, і для проростання потрібно 24 години високої відносної вологості.

Персиковий лист завиток

Захворювання листя персика персика викликається грибком Taphrina deformans. Завивка листя персика не трапляється регулярно на більшості дерев персика та сливи, але це може бути серйозним захворюванням. Стандартні фунгіцидні спреї, що застосовуються для боротьби з іншими захворюваннями, такими як бура гниль, зазвичай контролюють це захворювання.

Захворюванню сприяють помірні температури (48–81 ° F; оптимальна температура для розвитку – 68 ° F) і волога погода під час раннього розвитку бутона. Вологість повітря повинна бути вище 98 відсотків.

Дві стадії грибка роблять це захворювання унікальним. Один вид спор виробляється з згорнутого (зараженого) листя навесні. Грибок може заразити будь-яку сторону листя. Симптоми зараженого листя включають жовті до червонуваті ділянки, які стають густішими в міру зростання грибка. Інфікована та потовщується частина зростаючого листя призводить до того, що частина листя росте повільніше, ніж решта листя, внаслідок чого лист скручується. Ці товсті ділянки утворюють спори, які при проростанні виробляють різну фазу гриба, який росте на кінчиках пагонів і разом з ними, не відстаючи від їх зростання.

Санітарія та культурний контроль не є ефективними при цій хворобі. Деякі сорти персиків були вирощені для стійкості до цього захворювання, тому стійкі сорти та фунгіциди є основним інструментом управління.

Мідні обприскувачі під час спокою дерев, а також у міжсезоння, мають важливе значення. Після створення в групі дерев навіть навіть радикальна обрізка для видалення інфекцій матиме лише скромний успіх у боротьбі з хворобою.

Розстріляна діра

Вистрілена дірка – це грибкове захворювання (Wilsonomyces carpophilus), яке отримало свою назву від симптомів листя – дрібно-коричневих плям, що випадають, залишаючи в листі «пагін» візерунок. Хвороба присутня в Міссісіпі.

Цей грибок починає створювати проблеми у вологі зимові місяці, коли заражені бруньки та гілочки попереднього сезону виробляють спори. Грибок заражає і вбиває сплячі бутони. Деякі бутони можуть мати лакований вигляд, що призводить до того, коли деревна гумка запечатує інфекцію від решти рослини.

Стовбурові ураження мають діаметр приблизно від однієї десятої до три восьми дюйма. Листові і плодові ураження починаються як невеликі, пурпурові ділянки, які розширюються і буріють. Всі можуть мати оксамитову, бурувату масу грибка посередині під час вологої та вологої погоди. Коли погода стає теплою, ураження листя впадуть з листя, залишаючи вигляд «пострілу». Ураження плодів будуть з верхньої (стеблової) сторони і стануть шорстко-фактурними, майже корковистими.

Для боротьби з цим захворюванням потрібно захищати сплячі бутони. Одноразове застосування твердої суміші міді або бордо перед осінньо-зимовими дощами забезпечує захист від зими. Зростаючі пагони та плоди також потребують захисту. Нанесення спрею відразу після набору фруктів є найпоширенішим. Зазвичай Каптан використовується, оскільки фунгіциди міді, що застосовуються в цей час року, можуть спричинити травмування рослин (фітотоксичність). Немає стійких сортів.

Бактеріальна пляма

Як вказує назва, це захворювання викликається бактерією (Xanthomonas arboricola pv. Pruni). Це може бути дуже агресивно на сході США через загально більшу вологість, більш вологі умови та довші періоди роси, ніж у західних штатах. Тут не можна вирощувати дуже чутливі сорти.

Бактерії залежать від вільної вологи (роси, дощу, зрошення) для розмноження та зростання ураження. Дощ, що рухається вітром, поширює бактерії по дереву та серед дерев. Зараження буде гірше з боків дерев, що стикаються з вітрами, які принесли інфекцію. Оптимальна температура росту – 75–84 ° F. Хвороба вражає гілочки, пагони, листя, плоди.

Симптоми листя починаються як просочена водою темно-зелена пляма, яка розширюється, поки не зустрінеться з жилками всередині листа. Оскільки листкові жилки утримують пошкодження від поширення на деякий час, кутові ураження (ураження з гострими кутами) приблизно від шістнадцятої до однієї восьмої дюйма – це ключова проблема бактеріального плями. Якщо тепла, волога погода триває, ураження можуть розширюватися і зливатися.

З віком ураження нутрощі перетворяться від просоченої водою темно-зеленого до світло-фіолетового кольору. По мірі висихання погоди ураження можуть ставати коричневими і впадати з листя. Ураження будуть частіше зустрічатися на ділянках тканини, де вода сидить в будь-який проміжок часу, наприклад, вздовж середньої верхньої частини листя, на кінчиках листя або вздовж нижніх ділянок краю листя.

Листя з численними ураженнями можуть обернутися хлоротичним (жовтим) і впасти з дерева. Цей бактеріальний збудник зазвичай потрапляє в гілочки через рубці листя, які є місцями, де листок впав з гілочки. Ураження, що розвиваються внаслідок зростання попереднього року, називаються “весняними людьми” або “чорними кінчиками”. Вони були заражені бактеріями, що рухалися через шрами листя попередньої осені.

Весняні мозолі з’являються як трохи підняті пухирі. Вони можуть розширюватися до сантиметра вздовж гілочки. Чорний наконечник приурочений до кінцевої області бруньки гілочки. Брунька не вдається відкритись, і темний горщик може простягатися на глибину до 1 дюйма вниз від гілки.

Літні чашолистки утворюються на щойно зростаючих пагонах і їх помічають пізньою весною або дуже рано влітку. Сприятливі погодні умови можуть спричинити швидкий ріст бактерій, а інфекція може вбити пагон.

Симптоми плодів спочатку проявляються через кілька тижнів після падіння пелюстки. Вони виглядають як невеликі, просочені водою коричневі ураження, які можуть бути прийняті за пошкодження комах. По мірі прогресування інфекції камені можуть висипати від уражень у періоди підвищеної вологості. По мірі того, як плід і вік інфекції, ураження можуть розтріскатися і, можливо, опуститися.

Бактеріальні інфекції можна впоратися лише за умови належної санітарії, продуктів на основі міді або антибіотичних спреїв та стійкості рослин-господарів. Є сорти, стійкі до цього захворювання. Поширені стійкі сорти: Redskin, Redhaven, Loring, Candor, Biscoe, Dixired, Sunhaven, Jefferson, Madison, Salem, Contender, Harrow Beauty та Harrow Diamond. Бактеріальна пляма – дуже важке захворювання. Якщо ви садите персики або сливи, виберіть стійкий сорт.

Чорний вузол

Чорновузловий викликається грибком Apiosporina morbosa. Основний симптом при встановлених інфекціях виникає на деревині і складається з виростів або сучків на пагонах, шпорах, гілках і стовбурах. Старі вузли – тверді, темні, майже чорні, підняті ділянки. На підняті ділянки часто вторгуються комахи, пошкодження яких, в свою чергу, можуть зазнати вторинних рожевих або білих грибів.

Зараження починається навесні, коли дерево переходить у стадію зеленого наконечника, більшість інфекцій відбувається між дуже раннім цвітінням та закінченням осені пелюсток. Спори, що виділяються з 2-річної зараженої тканини, переміщуються вітром та бризкаючи дощем до нового зростання пагона. Для створення спор потрібно щонайменше 6 годин дощу при 70 ° F, що наближається до оптимальної температури гриба для росту.

Симптоми нової пагонової інфекції важко виявити. Мабуть, найбільш очевидними симптомами є гілки, що ростуть під прямим кутом. Менш очевидними є маленькі оливково-зелені вузлики, які можуть бути твердими до дещо закупорених. Пізніше вузли стануть важкими і, ймовірно, легко відламаються.

Чорний вузол може бути проблемою у сливових дерев Міссісіпі, зазвичай, коли ці дерева знаходяться в межах приблизно 600 футів диких слив і вишень або коли дерева не доглядають протягом значної тривалості часу. Фунгіциди, очевидно, пригнічують хворобу, але обрізка чорнокнижних гомілок де завгодно на дереві є необхідністю.

Дикі сливи та вишні на відстані 600 футів слід видаляти, якщо це можливо. Чорносливі інфекції в деревині приблизно на 4 дюйма нижче найнижчого симптому зараження. Кущова обрізка є найбільш ефективною, оскільки зовнішній набряк найбільш близький до інфекції з внутрішньої сторони деревини. Фунгіциди слід застосовувати під час активного росту пагонів, якщо захворювання є проблемою у вашій місцевості.

Сливові кишені

Грибок Тафріна викликає хвороби кишень сливи, але, хоча він присутній у Міссісіпі, це не було серйозною проблемою. Він включений сюди, оскільки трапляється досить часто, щоб багато людей, які вирощують сливи, бачили це. Хоча грибок заражає листя, пагони та плоди, симптоми найбільш очевидні на плодах. Симптоми стають очевидними на всіх частинах рослин через 6–8 тижнів після перерви бруньки.

Плоди збільшуються (до 10 разів перевищують їх нормальний розмір), зморщуються та перекручуються. Центри плодів губчасті або порожнисті і можуть містити або не містити ями. Коли фрукти висохнуть, вони стають коричневими до чорних і їх називають «сечовим міхуром», «зліпими сливами» або, найчастіше, «кишеньками сливи».

Скручування і згортання – найпоширеніші ознаки інфекцій листя і плодів, але ці симптоми можуть бути відсутніми.

Якщо висаджуєте нові дерева, виберіть стійкі сорти. Найефективніша практика фунгіциду – одинарний фунгіцидний спрей пізньої осені або до весняної бурі. Бордоська суміш, хлороталоніл і рідка сірка вапна є ефективними методами лікування.

Фунгіциди для домашніх персиків та слив

Каптан

Фунгіциди, що містять каптан, з етикетками для використання на житлових садах, включають такі продукти:

  • Бонід Каптан;
  • Принциповий фунцицид з потужністю 50 Вт;
  • Фунгіцид Південної Ag газону та саду Каптан.

Хлороталоніл

Фунгіциди, що містять хлороталоніл, з етикетками для використання на деревах садівництва, включають такі:

  • Фертиломе широкий спектр ландшафту та садового фунгіциду;
  • Принцип рослинного, квіткового, фруктового та декоративного фунгіциду;
  • Фруктове дерево, овочі та декоративні фунгіциди Монтерей;
  • Рідкий декоративний та рослинний фунгіцид для газонів та садів Південний Ag містить даконіл.

Казани

Мідні фунгіциди випускаються в різних рецептурах та марках. Склади включають основний мідний купорос, оксид меду, гідроксид міді та октанат міді. Етикетки відрізняються залежно від відсотка металевої міді в продукті. Нормативи використання повинні знижуватись пізніше сезону, який слід використовувати, щоб уникнути пошкодження дерев. Перевірте свій рівень води перед використанням казанів, оскільки обприскування казанів у воді з pH менше 6,5 може призвести до травм дерева. Відрегулюйте рН води за допомогою відповідного спрею-буфера. Не застосовуйте фунгіциди на основі міді при температурі понад 90 ° F, щоб уникнути травм дерева. Не використовуйте мідні фунгіциди в умовах, які можуть бути похмурими з високою вологістю протягом 3 і більше днів.

Мідні фунгіциди з етикетками для використання на житлових садах включають такі:

  • Концентрат фунгіциду мідного рідкого жиру;
  • Монтерей Лікі-Коп;
  • Натуральний охоронний мідний рідкий мило-фунцицид;
  • Рідкий мідний фунгіцид газону та саду Півдня Ag.

Міклобутаніл

Фунгіцид, що містить міклобутаніл, позначений для використання на домашніх садах

  • Спектрацидний концентраційний спрей-фунгіцид-спрей Імунокс для садів.

Пропіконазол

Фунгіциди, що містять пропіконазол, з мітками для використання на деревах садівництва, включають такі:

  • Концентрат для вливання боніду;
  • Монтерей-грибник.

Сірка

Фунгіциди, що містять сірку, мають етикетки для використання на житлових садах:

  • Фертилома, що пили сірку;
  • Високодохідна пилова мокра сірка;
  • Південний газон та газон, мокрий або пилова сірка.

Комахи-шкідники персиків і слив

Сливовий куркуліо

Сливовий куркуліо, Conotrachelus nenuphar – один з найбільш згубних комах-шкідників домашніх персиків і слив. Білі безногі груші – це «глисти», які часто зустрічаються у плодах, які не мають належної захищеності. Дорослі – це маленькі довгоносики, які зимують у листовій підстилці та меленому смітті в саду чи біля нього. Дорослі активізуються в той час, коли персики почнуть цвісти. Вони літають на дерева, щоб харчуватися бутонами та нещодавно встановленими плодами; самки жують проколи у формі півмісяця через шкіру плодів, що розвиваються, щоб вставити свої яйця. Грушки висиджуються і живляться всередині плодів до дозрівання. Плоди, які атакуються, коли дрібні зазвичай абортують, але більші плоди залишаються на дереві з личинками, що розвиваються всередині. Збір та знищення опалих плодів може допомогти зменшити майбутні інвазії. Зрілі личинки опускаються на землю, коли вони готові до окулірування. Є два-три покоління на рік.

Успішний контроль скупчення слив залежить від вбивства дорослих, перш ніж вони зможуть відкласти яйця в плід. Починайте включати малатіон у покривні розпилювачі, як тільки опадають пелюстки, і застосовуйте їх за 10 – 14-денним графіком (підтягуйте графік обприскування у дощові періоди). Подовження інтервалів розпилення призведе до зниження контролю. Інтервали затягування бризок до 7–10 днів, особливо для перших кількох покривних спреїв, покращать контроль. Перші кілька обприскувань після краплі пелюсток є найважливішими, оскільки вони націлені на перезимованих дорослих, які будуть відкладати яйця для першого покоління.

Смурні помилки та рослинні клопи

Кілька видів смердючих клопів, а також заплямовані рослинні клопи будуть живитись розвиваються персиками та сливами, завдаючи котячих травм. Зазвичай цю шкоду завдають саме дорослі комахи. Їх годування вбиває клітини, що розвиваються в місці годування, і призводить до того, що плід може спотворюватися під час росту. Покривні спреї, що містять малатіон, зазвичай контролюють комах-комах. Перметрин також ефективний проти помирливих клопів і контролюватиме рослинні клопи в недельтальних районах держави.

Східна фруктова моль

Гусениця стадії плодоносної молі, Grapholita molesta, врізається в термінали або наконечники гілок персикового дерева, внаслідок чого вони відмирають на відстані 4–6 дюймів. Ця шкода не є серйозною, якщо популяція не велика, але як тільки термінали тверднуть і стають непривабливими, гусениці починають нудно плодоносити.

Східна фруктова моль порівняно рідко, але може завдати значної шкоди плодам. Слідкуйте за ранніми ознаками загибелі клем і при необхідності затягуйте інтервал розпилення кришки, щоб захистити фрукти. Інвазовані плоди можуть мати масу клейкого соку, що містить в місці входу фраси. Перметрин може бути заміщений малатіоном, якщо необхідно для контролю важких інвазій.

Персикові нори

Два види персикових насадників нападають на персики та сливи: персиковий буряк (ПТБ), Synanthedon exitiosa і менший персиковий бурець, Synanthedon pictipes. Обидва – оса, що летять денні молі, чиї личинки плетуться під корою та тунелем у камбії. Персикові дерева персиків зазвичай фокусують свою атаку на нижчих 10–12 дюймах стовбура вниз до кореневого спалаху і простягаються на кілька сантиметрів під землею. Менші персикові дерева персика атакують вище на стовбурі та на нижніх кінцівках лісів. Персикові дерева персика наносять шкоду цим двом видам.

Молі особливо приваблюють дерева, які мають травмовані ділянки на стовбурі або мають попередні зараження. Збереження дерев здоровими та захист стовбурів та кореневих спалахів від механічних травм допомагає зменшити напади. Яйця відкладаються на поверхні кори, і щойно вилупилися личинки швидко вроджуються в дерево. Якщо ПТБ не контролюється, дерева можуть загинути внаслідок накопичувальної шкоди, спричиненої тунелем личинок через камбій. Особливо вразливі молоді дерева невеликого діаметра. Кульки гумового соку, які містять фрас та тирсу, свідчать про зараження нутром. Зауважте, що деякі інфекції хвороби також спричиняють, що дерева персика та сливи виділяють ясенні кульки соку через кору. Кульки для соку, які містять фразу та / або тирсу, вказують на проблему зі свердлінням; кульки соку, які є прозорими / без фрас та тирси, вказують на захворювання.

Ключ для боротьби з персиками дерев персика полягає в тому, щоб вбити щойно вилупилися личинки до того, як вони пронесуться через кору. Це означає застосовувати спрей для тулуба в потрібний час року, тому щойно вилупилися личинки повинні повзати через залишки інсектициду, коли вони потрапляють у кору. Невелика кількість молі може бути активною в червні та липні, але звичайно їх контролюють обприскувачі інших комах. Політ важкої ПТБ не відбувається до серпня та вересня, як правило, припадає на початку вересня, і саме цей час застосовувати магістральні розпилювачі для контролю буріння персика.

На даний момент перметрин є найкращим способом лікування персика в невеликих домашніх садах. Змішайте з найвищою швидкістю, позначеною для обприскування стовбурів, і ретельно обприскайте нижні кінцівки лісу, стовбур та кореневу спалах. Нанести другий спрей через 2-3 тижні; одноразове застосування перметрину не забезпечить належного залишкового контролю. Терміни лікування близько середини серпня та першого тижня вересня підходять для більшості штатів. Для захисту дерев, сильно заражених або особливо вразливих, зробіть три заяви з інтервалом у 2 тижні, починаючи з середини серпня.

Гранулюйте жука Амброзія

Цей крихітний жук час від часу нападає і вбиває дерева персика та сливи, а також багато інших дерев домашнього пейзажу. Власне, не той жук вбиває дерево, а хвороба, яку він переносить і прищеплює до дерева. Оскільки вони довші однієї восьми дюйма, самих жуків рідко можна побачити. Ознакою, яку потрібно шукати, є ущільнені стовпчики тирси, які створюють ці жуки, коли вони врізаються в дерево. За винятком того, що вони часто вигнуті, ці стовпи з тирси за розміром і кольором схожі на зубочистки. Однак майте на увазі, що цей знак недовговічний, оскільки ці колони з тирси легко ламаються вітром та дощем.

Навіть півтисячі атак достатньо, щоб вбити маленьке дерево, і ефективного лікування порятунку немає. Цей шкідник має кілька поколінь на рік, але більшість смертельних нападів на фруктові дерева трапляються ранньою весною, так само, як і листя листя. Ці жуки атакують багато видів дерев та чагарників, але персики та сливи, здається, є улюбленими мішенями, можливо, через обрізку. Новосаджені дерева, віком менше 3 або 4 років, найбільш чутливі, але старіші дерева також піддаються нападу.

На щастя, напади жука-гранулятора амброзії носять епізодичний характер; вони можуть вбити два-три з ваших семи дерев за рік і не повернутися протягом декількох років. У більшості ситуацій немає іншого практичного лікування та відповіді, окрім як визнати, що вбило дерево, і зрубати його та спалити деревину, щоб запобігти подальшому поширенню. Для лікування профілактично слід змішати перметрин відповідно до вказівок на стовбуровий спрей і застосовувати з 2-тижневими інтервалами, починаючи безпосередньо перед тим, як бутони почнуть набухати, і продовжуючи до незадовго цвітіння. Розпилюйте для покриття стовбура, лісів кінцівок і більш великих гілок. Дерева віком менше 4 років, швидше за все, отримають користь від подібних методів лікування. Зауважте, що обприскувачі для жуків-амброзії повинні застосовуватися на дереві набагато вище, ніж для персикових бурових дерев.

Масштабні комахи

Сильні інвазії масштабу Сан-Хосе або білої персикової накипи можуть сильно пошкодити дерева персика та сливи. Насипні лусочки важко виявити, оскільки комахи дрібні та нерухомі. Слідкуйте за нерегулярними, корочковими, коричневими або білими плямами на кінцівках і гілочках, а потім використовуйте ручну лінзу, щоб побачити окремих комах.

Луска також з’явиться на плодах, коли інвазії сильні. Інсектициди, що застосовуються навесні та влітку, накривають обприскувачами, допомагають контролювати нещодавно вилуплених гусеничних навантажувачів, однак сплячі садові олійні розпилювачі є найефективнішим засобом лікування лусочок. Застосовуйте одноразове лікування уповільненого спокою в кінці зими до ранньої весни в якості профілактичного лікування або для боротьби з інвазіями.

Дерева, сильно заражені лусочками, слід обробляти пізньою осінню, після 95-відсоткового падіння листя і до настання температури морозу, а також пізньою зимою до ранньої весни (період затримки спокою). Застосовуйте весняні олійні обприскувачі до того, як розпустяться бруньки і не спостерігається зростання нових листків. Не застосовувати масляні спреї протягом 30 днів після (до або після) виготовлення спрею, що містить сірку.

scales

Нерегулярні, скоринки, коричневі або білі плями на кінцівках і гілочках свідчать про зараження накипом. Використовуйте ручну лінзу, щоб побачити окремих комах.

Кліщі

Кілька видів кліщів атакують персики та сливи. Дві плямисті павутинні кліщі є найпоширенішими, але можуть зустрічатися і європейські червоні кліщі та срібні кліщі. Важкі зараження павутинних кліщів можуть бути згубними і важко контролювати, оскільки не існує ефективних міцицидів для маркування в домашніх умовах.

Мінімізуйте позакореневі розпилення, що містять піретроїдні інсектициди, такі як перметрин, і уникайте способів лікування, що містять карбарил (Севін), оскільки ці способи лікування стимулюють спалахи кліща павука. Деякі кліщі зимують як яйця на корі, і ці зимуючі яйця можна контролювати за допомогою відкладеного / спокійного застосування садівничого масла. Якщо в попередньому сезоні відбулися популяції важких кліщів, слід застосовувати садівниче масло, безпосередньо перед розривом бутонів, щоб зменшити потенціал для подальших спалахів кліща.

Захистіть бджіл та інших запилювачів. Уникайте обприскування інсектицидами, поки фруктові дерева цвітуть. У будь-якому випадку жодних основних проблем із шкідниками комах не варто турбувати. Почніть розпочати програму обприскування інсектицидами негайно після краплі пелюсток, щоб контролювати перезимовані куркулі та комахи.

Інсектициди для доморощених персиків та слив

Садові культури

Садівничі олії зазвичай застосовують взимку до ранньої весни, після випадання листя восени і до розпускання бруньок для контролю накипу Сан-Хосе і накипу білого персика, а також перезимувальних кліщів. Уважно читайте та дотримуйтесь етикетки, щоб не травмувати рослини. Уникайте застосування садівничих масляних спреїв, коли температури нижче морозостійких або ймовірно опускаються нижче замерзання протягом наступних 2–3 днів. Приклад Bonide All Seasons в садівничому саду та олія Ortho Volck – два приклади.

Малатіон

Малатіон – це найефективніший спосіб лікування, доступний власникам будинків для боротьби зі сливовими куркулями, і є ключовим інсектицидом, рекомендованим для раннього обприскування покривом (починаючи з осені пелюсток). Малатіон також ефективний проти комах на незрілих масштабах (стадія гусениць) та комах-комах (смердючі клопи та рослинні клопи) та допоможе контролювати східну молі плодів та меншу кількість персикових дерев персика. Приклади формулювань фірмових марок включають концентрат малятіону Bonide та спрей для комах від Ortho Malathion. Інтервал перед врожаєм малатіона на персиках становить 7 днів. Уникайте нанесення малатіону в періоди похмурих або сильних погодних умов, оскільки спрей повільно висохне і збільшить потенціал для травм рослин.

Перметрин

Перметрин – піретроїдний інсектицид, який контролює широке коло комах. Це найефективніший спосіб лікування, який зараз доступний власникам будинків для контролю буріння персикових дерев. Оскільки надмірне використання перметрину може спричинити спалахи павутинних кліщів, лусочок та попелиці, не рекомендується проводити раннє покривне обприскування.

Перметрин ефективний проти східних фруктових молей і комах-комах, а також сливових куркулів, і може замінити малатіон одним або двома літніми обприскуваннями літнього покриву. Існує багато комерційних рецептур перметрину, які не позначені для використання на персиках і сливах.

Перед покупкою уважно перевірте етикетки. Спрей для газонів, садів, домашніх тварин та тваринництва (10%) та загальний концентрат шкідників для боротьби зі шкідниками (13,3%) – приклади двох продуктів, які маркуються для використання на персиках. Інтервал перед збиранням перметрину на персиках становить 7 днів.

Попередньо змішані спреї з фруктових дерев

Кілька компаній продають попередньо змішані спреї з фруктових дерев. Зазвичай вони містять фунгіцид та один чи більше інсектицидів. Малатіон повинен бути одним з інсектицидів. Повноцінний концентрат спрею з фруктового дерева на основі боніду та рідкий фруктовий спрей Гордона – два приклади (обидва містять 11,76% каптан, 6% матіону та 0,3% карбарилу).

Такі продукти можуть бути ефективним та зручним способом придбання та застосування пестицидів, але уважно прочитайте етикетку перед покупкою, щоб переконатися, що продукт містить необхідні вам активні компоненти. Деякі “спреї з фруктових дерев” містять активні компоненти, які лише незначно ефективні проти важливих шкідників та шкідників.

Санітарія

Хороша програма санітарії може значно покращити боротьбу з хворобами та комахами. Наступні санітарні та управлінські практики прості, недорогі та ефективні:

  • Видаліть усі відмерлі гілки та гнилі та муміфіковані плоди з дерев та підлоги саду.
  • Приберіть листя, кору, палички та посадіть сміття біля дерев.
  • Видаліть від сливи будь набряклі гілки.
  • Обрізати дерева правильно, щоб забезпечити хорошу циркуляцію повітря та проникнення світла.
  • Захистіть ділянку стовбура та кореня від механічних пошкоджень.

Пропозиції щодо розпилення

Контроль розміру дерева полегшує обприскування. Обрізка зменшує висоту дерева та кількість кінцівок. Це дозволяє покращити циркуляцію повітря та значно покращує покриття бризок. Використовуйте достатній об’єм обприскування для розміру дерев, які ви обробляєте, і подбайте про хороше покриття бризок. Нанесіть обприскувачі як туман дрібних крапельок при достатньому тиску, щоб повністю покрити дерево. Будьте впевнені, що ваш малюнок спрею досягає найвищих листків

Інтервали розпилення хвороб, можливо, потрібно буде посилити в періоди теплої, вологої погоди. Спреї також потрібно повторно наносити або посилювати інтервали обприскування після опадів, що становлять пів-дюйму або більше. Ніколи не використовуйте обприскувач для персикових та сливових дерев, який застосовувався для застосування вбивць бур’янів 2,4, D.

Будьте уважні при застосуванні пестицидів. Завжди дотримуйтесь усіх рекомендацій та обмежень щодо етикетки.

Необхідна кількість галонів спрею, залежно від розміру дерева

Розмір дерева (фути)Розмір дерева (фути)
ГалониВисотаПоширення
1/2—15—83—6
1—28—104—8
4—510—158—15
8—1015—2015—25

Розпилюйте графік для боротьби з хворобами та комахами

Уважно читайте етикетки з пестицидами та дотримуйтесь усіх вказівок та обмежень.

Час застосуванняМатеріал для використання на галон води
Спокійний (до розпухання бутонів навесні)Спокійний (до розпухання бутонів навесні)
Листя персика згортається і бактеріальна пляма2 склянки рідкої вапняної сірки
Застосовуйте мідний фунгіцид за показниками бактеріальної плямистості.
Лусочні комахи (особливо якщо вони були проблемою минулого року) або кліщі, особливо європейські червоні кліщі.Олія для садівництва - дотримуйтесь вказівок для змішування.
Не застосовувати, коли температури нижче морозу.
Не застосовувати, якщо очікується похмура погода протягом найближчих 2-3 днів.
Затримка в спокої (1–5% бутону набрякає)Затримка в спокої (1–5% бутону набрякає)
Якщо скручування листя або кишень сливи - проблемаМідний фунгіцидний спрей1
Початок цвітіння (рожевий до 5% цвітіння)Початок цвітіння (рожевий до 5% цвітіння)
Якщо бактеріальна пляма присутня2 ст.л. Каптан2 50% ВП (фунгіцид)
Якщо на ділянці присутній чорновий вузол сливи
(наприклад, у диких слив)
Хлороталоніл3
Не застосовуйте інсектициди під час цвітіння.
РозквітРозквіт
Якщо в минулому році була коричнева гнильКаптан2
або
Хлороталоніл3
Якщо чорний вузол був проблемою в попередньому сезоніХлороталоніл3
Не застосовуйте інсектициди під час цвітіння.
Падіння пелюсток до початку розщеплення шару (після ¾ або більше пелюсток впало)Падіння пелюсток до початку розщеплення шару (після ¾ або більше пелюсток впало)
Для боротьби з хворобою:
Якщо парша була проблемою попереднього сезону6 ст.л. сірки 80% ВП (фунгіцид)
або
Якщо парша або чорний вузол були проблемою минулого сезону2 ст.л. Каптан2 50% ВП (фунгіцид)
+ Спектрацид Immunox5 ½ fl oz (фунгіцид) 5
або
Каптан 50% ВП (фунгіцид)
або
Immunox ½ fl oz (фунгіцид) OR propiconazole5
або
Бактеріальна плямаФунгіцид на основі міді
Для боротьби з комахами:і
Покривні спреї для слив куркуліо та комах-комах
Перші кілька обприскувань після випадання пелюсток особливо важливі для контролю скупчення сливи.
2 ч. Л. Малатиону 50% ЄС (інсектицид) *3
Літні обприскування покривом (починаючи з осені падіння 4 та з інтервалом від 10 до 14 днів до збору врожаю; скорочуйте інтервали обприскування, якщо часті дощі)Літні обприскування покривом (починаючи з осені падіння 4 та з інтервалом від 10 до 14 днів до збору врожаю; скорочуйте інтервали обприскування, якщо часті дощі)
Для боротьби з хворобами та комахами:2 ст.л. Captan2 50% WP + Спектрацид Immunox5 ½ fl oz
або
пропіконазол5 (фунгіцид) 5
і
Для сливи куркуліо і комах-комах2 ч. Л. Малатиону 50% ЄС (інсектицид) 3
За два тижні до збору врожаю і до збиранняМи особливо рекомендуємо використовувати Captan + (Spectracide Immunox ½ fl oz або Bonide Infuse 1 fl oz) для контролю коричневої гнилі*5
Післязбору врожаю (середина серпня та початок вересня)Післязбору врожаю (середина серпня та початок вересня)
Перметринові спреї для стовбурів персикового дерева; змішати за вказівками щодо мітки. Застосовуйте два-три спреї з інтервалом від 2 до 3 тижнів.
Раннє спання (пізня осінь після падіння листя і до температури замерзання)Раннє спання (пізня осінь після падіння листя і до температури замерзання)
Для боротьби з хворобою:Хлороталоніл3 або сірка вапна; особливо це потрібно, якщо проблема скручування персикового листя або кишень сливи була проблемою.
Для лускатих комах або зимуючих європейських червоних кліщівЗастосовуйте садівниче масло після 95% опускання листя і тоді, коли погода сприятлива.

1.Розмір міді повинен зменшуватися в міру просування сезону; в іншому випадку може призвести травма дерева (фітотоксичність). Уважно дотримуйтесь вказівок етикетки. Антибактеріальна активність і фітотоксичність міді пов’язані з рН води, що використовується для розведення фунгіциду. PH води менше 6,5 може підвищити ризик фітотоксичності. При необхідності регулюйте рН води перед змішуванням.

2.Не застосовувати Каптан протягом 14 днів після розпилення олії (як у садівничому маслі). Каптан може викликати плямистість листя, якщо листя обмолоті (надлишок розчину наноситься на листя) або якщо листя довго не сохнуть.

3.Do не ємність суміші хлороталонілу з композицією ЕС будь-якого продукту, наприклад, малатіон ЕС. Це призведе до травми дерева.

4.Шук-падіння – це етап, коли з новостворених плодів випали всі частини квітки. Це відбувається через 5–7 днів після падіння пелюстки.

5.Не застосовувати міклобутаніл (Спектрацид Імунокс) АБО пропіконазол (бонідний настій або монтер-фунгієць) у будь-яких поєднаннях більше семи разів на сезон для боротьби з коричневою гниллю.

Домашні овочеві сади іноді відлякуються від кількості захворювань та лікування комах, необхідних для отримання хорошого врожаю незабруднених плодів. «Я просто хочу щороку робити кілька персикових качанів. Чи можу я отримати обприскування менше, якщо я готовий прийняти менший урожай і пошкоджені плоди? Якщо так, то які спреї є найважливішими? ”

Для боротьби з комахами найважливішими є розпилювачі три-чотири куркуліо, які починаються при падінні пелюсток. Метою є контроль над перезимованими дорослими людьми до того, як вони зможуть встановити зараження. Ці спреї також контролюватимуть комах-комах. Для захисту дерев від цих шкідників важливо також в серпні та вересні обприскувати буріння персиками. Обробіть накип та інших комах за потребою.

Вирізати спреї для боротьби з хворобами ризиковано. Якщо хвороба встановиться протягом сезону, наслідки можуть бути важкими і тривалими. Найважливіші способи лікування – дрімаючі обприскування та обприскування через цвітіння. Можна зменшити фунгіцидні розпилення, застосовуючи меншу кількість покривних спреїв у періоди сухої погоди.

Інформація, наведена тут, призначена лише для освітніх цілей. Посилання на комерційну продукцію, торгові назви чи постачальників робиться з розумінням того, що ніяке схвалення не мається на увазі і що жодна дискримінація щодо інших товарів чи постачальників не передбачається.

Перш ніж купувати та використовувати будь-який пестицид, завжди уважно читайте етикетку, щоб переконатися, що продукт має маркування за призначенням.

Уважно дотримуйтесь усіх інструкцій та обмежень, зазначених на етикетці виробу.

Contents

Why You Should Trust Pest Control Hacks?

We know that pests are nasty neighbors, and it can take months to eliminate them without the right approach. Our experts use their own experience to compile articles and guides that are introductory and informative. Our authors’ opinions are independent and based on the results of practical testing of pest control tools. We do not notify manufacturers of testing of their products and do not receive payment from them for posting their items. Also, our texts are never submitted to company representatives for proofreading before placement. On the site, you will find exclusively objective ratings and reviews.

Nicholas Martin

Nicholas Martin

I am Nicholas Martin, and I am an entomologist. I combine the insect survey work with the consultation for private pest control agencies. My narrow specializations are both urban pests and agricultural pests. I studied their control over the previous 25 years. More about Nick

We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Solve : *
      14 ⁄ 7 =


      Pest Control Hacks
      Logo