Керуйте вогневими мурахами в комерційних фруктах, горіхах та овочах

Оригинал: http://extension.msstate.edu/publications/control-fire-ants-commercial-fruits-nuts-and-vegetables

Автори: Блейк Лейтон, доктор наук, професор з розширення, ентомологія. Державний університет Міссісіпі.

Переклав: Шевченко Дмитро

Вогнени мурахи перешкоджають виробництву фруктів, горіхів та овочів кількома способами. Іноді вони завдають шкоди рослинам безпосередньо, поїдаючи зародок із щойно висаджених насіння, живлячись окрою чи іншими плодами, або харчуючись внутрішньою корою молодих дерев. Кургани можуть фізично перешкоджати управлінським операціям і навіть пошкоджувати обладнання, а мурашки легко гніздяться в органічній мульчі, під пластиковою мульчею, навколо зрошувальної техніки або біля дерев.

Але саме їх жало викликає найбільше проблем. Пожежні мурахи перешкоджають збиранню вручну та іншим роботам, таким як обрізка або колосіння. Вони також можуть збільшити відповідальність і зменшити прибутковий бізнес при операціях “забрати свій власний”.

Гранульовані приманки – найкращий спосіб боротьби з вогняними мурахами в комерційних фруктах і овочах. При правильному використанні приманки забезпечують ефективний контроль за відносно невеликі витрати і зусилля, але приманки мають повільну дію і їх потрібно застосовувати профілактично.

Приманки з вогняних мурашок для фруктів та овочів

Лише деякі приманки для вогняних мурашок маркуються для комерційних фруктів та овочів. Перед покупкою перевірте етикетку та переконайтесь, що продукт затверджений під урожай, який ви плануєте обробити. Принади для пожежних мурашок продаються в невеликій кількості (1–5 фунтів) і в мішках по 25 фунтів, які зазвичай коштують менше за фунт продукту. Ви можете придбати ці великі пакети у господарських кооперативах, магазинах кормів та насінництва, магазинах газонів та садів, магазинах садівництва, але їх, можливо, доведеться замовити спеціально.

Попередження: Гасіння, лише метопреном, є продуктом, який маркується для використання навколо їстівних культур. Не використовуйте гасіння Plus навколо їстівних культур. Гасіння Плюс містить метопрен + гідраметилнон, а гідраметилнон не дозволений для використання навколо фруктів та овочів. Гасіння лише метопреном зазвичай знайти складніше, і, можливо, доведеться їх спеціально замовити. Крім того, гасити, лише з метопреном, можна лише в мішках по 25 фунтів (він не доступний в невеликих упаковках).

Таблиця 1. Принади для пожежних мурашок для комерційних фруктів, горіхів та овочів.*1

Назва брендуАктивний інгредієнтСтавка / акрВикористанняPHI*2
Extinguishметопрен (0,5%)1–1,5 фунтаГасіння позначено для використання в більшості харчових культур.0 днів
Esteemпірипроксифен (0,5%)1,5–2 фунтаEsteem маркується для використання в деяких, але не у всіх, фруктах та овочах.*31 день
Ferti-Lome Come and Get It!спинасад 0,015%2,5–5 фунтівПозначено для вживання на овочах та деяких фруктах.*40 днів

1.Завжди перевіряйте етикетку перед покупкою. Будьте впевнені, що приманка позначена для врожаю, який ви плануєте обробити.

2.PHI (інтервал перед збиранням) – це кількість днів, які потрібно чекати, щоб зібрати урожай після обробки.

3.Esteem позначений для використання у плодоношення овочів (помідорів, перцю, баклажанів тощо), кашпо, кукурудзи, кущових ягід, плодів плодів, кісточкових фруктів та горіхів. Детальніше див. На етикетці.

4.Ферті-ломе Приходь і діставай! позначений для використання на горіхових деревах, цитрусових, кісточкових, тропічних фруктових деревах та овочах. Цей продукт продається лише в невеликій кількості і є найбільш корисним для дрібних виробників.

Скільки коштують процедури лікування приманками проти вогню?

Придбавши їх у мішках по 25 фунтів, принади для вогняних мурашок коштують приблизно від 8 до 10 доларів за фунт. Якщо ви використовуєте 1,5 фунта за акр і обробляєте лише один раз на рік, це приблизно від 12 до 15 доларів за акр. Не купуйте більше принади, ніж ви можете використати за один сезон, оскільки олія у вогняних мурашних мухах буде згорбленою, а вогняні мурашки не люблять прогонених наживок.

Скільки часу потрібно, щоб принади працювали, і скільки вони тривають?

Приманки з вогняних мурашок розроблені для повільної дії. Робочі мурашки збирають гранули приманки, коли вони готують корм, відвозять їх назад до колонії та годують їх молодняком. Якби інсектициди, що швидко діють, використовувались у приманках, вони вбивали б працівників, які готували корм, перш ніж вони зможуть перенести наживку назад до кургану. Приманки регулятора росту, як-от Гасіння та Естеем, працюють, втручаючись у розвиток незрілих вогняних мурашок, але вони не вбивають дорослих. Кургани зрештою вимирають, оскільки немає нових робітників, які замінять тих, хто гине. Це займає 2-3 місяці.

Обробка принади не дозволить усунути кожен курган у полі, але якщо ви правильно застосуєте приманку та не потрапляєте дощі пару днів, ви маєте помітне зменшення кількості активних курганів з вогнем. Територія буде повторно заражена, коли новоспечені королеви прилітають і встановлюють нові колонії, але ви можете покращити контроль, застосувавши кілька процедур. Для найкращого контролю обробляйте два-три рази на рік; до чотирьох процедур на рік може бути доречним для особливо чутливих ситуацій. При правильному використанні приманки повинні забезпечувати близько 80 відсотків контролю.

Коли найкращий час застосовувати приманки?

Ви можете застосовувати приманки з вогняних мурашок у будь-який час протягом вегетаційного періоду, але весна, мабуть, найкращий час. Зачекайте, поки навесні прогріються ґрунти і активно прогоняють пожежних мурах.

Ви можете використовувати картопляні чіпси – жирний вид, а не запечений – для перевірки активності корму. Розсипайте кілька фішок у цьому районі та поверніться, щоб перевірити їх через 20–30 хвилин. Якщо вогневі мурахи знайдуть стружку в цей час, вони знайдуть приманку.

Одноразова обробка приманки, застосована навесні, значно зменшить кількість вогневих мурашок. Якщо ви хочете ще краще контролювати – і ви готові витратити час і гроші, щоб отримати його – зробіть другу, а то й третю обробку пізніше в сезоні, наприклад, в літній час і впасти. Осінні процедури допомагають зменшити кількість курганів, які були навесні наступної весни.

Очікуваний час збору врожаю часто є найважливішим моментом, який слід враховувати при визначенні, коли застосовувати приманки для вогню. Для відносно швидкорослих культур, таких як південний горох, вам потрібно буде наносити наживку незабаром після посадки, щоб встигнути попрацювати перед тим, як пікірувати час. Для багаторічного врожаю, наприклад, чорниці або ожини, що вибирають власні, ви можете обробити восени, а потім продовжити весняну заявку. Пам’ятайте лише про те, що продукти регулятора росту потребують 2–3 місяці для роботи та час на застосування.

Як можна застосовувати приманку вогняних мурашок на великих площах?

Кошти для більшості зернистих вогневих мурашок складають від 1 до 2 фунтів за акр. Це не дуже велика принада, і легко перевантажувати і витрачати багато грошей, особливо якщо у вас немає належного аплікатора. Типовий розкидач добрив викине занадто багато приманки. Змішати приманку вогню мурашки з добривом недобре, тому що добриво буде вбирати частину олії з гранул приманки, роблячи їх менш привабливими для мурах.

Якщо вам потрібно лише обробити десятин або два, ви можете скористатися одним із розповсюджених вручну розповсюджувачів, щоб застосувати пожежні мурашині приманки до домашніх газонів. Ручні сівалки, призначені для розповсюдження дрібних насінин, також працюватимуть, якщо правильно відкалібровані. Але якщо ви плануєте обробляти великі площі, вам знадобиться силовий розкидач, який можна відкалібрувати, щоб застосувати потрібну кількість приманки.

Компанія Herd Seeder і Spyker Spreaders – це дві компанії, які виготовляють розкидачі, спеціально розроблені для застосування приманки для вогню мурашок на великих площах. Цей тип розкидача приманки приводиться в рух маленьким електродвигуном і може встановлюватися на трактор, всюдихід або інший транспортний засіб. Їх можна придбати, як правило, в якості предметів спеціального замовлення через місцеві кооперативи чи інші магазини господарських товарів або садівництва, або через Інтернет-джерела.

Поради щодо використання приманки з вогняних мурашок

 1. Завжди читайте етикетку хоча б двічі – один раз перед покупкою та ще раз перед тим, як звертатися. Будьте впевнені, що приманка позначена для врожаю, який ви плануєте обробити. Дотримуйтесь вказівок на етикетці.
 2. Купуйте лише стільки принади, скільки вам потрібно. Більшість приманки вогняних мурашок містять рослинні олії, які з часом збиваються, а мурашині мурашки не люблять прогонених наживок.
 3. Будьте впевнені, що у вас є правильний вид аплікатора для виконання цієї роботи.
 4. Відкалібруйте аплікатор належним чином. Один-два фунти на акр – це не дуже принада. Можливо, схоже, що розкидач не виставляє достатню приманку – лише гранули тут і там – але це, мабуть, приблизно так! Дотримуйтесь вказівок калібрування, що додаються до розкидувача.
 5. Спробуйте вибрати час, коли через день або два після лікування не буде дощу. Дощ змиє або розчинить вашу дорогу приманку. Подайте заявку, якщо у вас протягом 6–12 годин після лікування потрапляє сильний дощ.
 6. Зачекайте, поки листя висохнуть, перш ніж наносити приманку.
 7. Не спокушайтесь застосовувати надмірну ставку, щоб “дійсно їх отримати”. Якщо ви готові витратити більше грошей на покращення контролю, набагато краще витратити їх на другу заявку пізніше в сезоні!
 8. Не хвилюйтеся, якщо у вас декілька вузьких проміжків між качанами приманки. Пам’ятайте, працівники пожежних мурашок там шукають наживку. Це одна з причин, коли приманки так добре працюють.
 9. Не забудьте поласувати поворотами та бордюрами поля. Популяція вогняних мурашок найчастіше є найвищими в оброблюваних районах навколо країв поля.
 10. Знайте, яких результатів очікувати. Приманки не працюють швидко, і вони не ліквідують кожен курган у цьому районі, але через 2–2 місяці після лікування ви побачите значно менше активних насипів.
 11. Для найкращого контролю робіть дві або більше заявок на рік.
 12. Якщо ваша мета – підтримувати дуже високий рівень контролю у врожаї “збирати свій власний” чи іншому чутливому районі, не чекайте, поки ви не почнете бачити нові кургани, перш ніж проводити лікування. Застосовуйте приманки профілактично навесні, влітку і восени.

Швидке усунення проблемних насипів рідким заливом

Можна використовувати рідкий дренаж для великих курганів, які потрібно швидко контролювати, але обов’язково використовуйте інсектицид, позначений для вирощування культури. Багато інсектицидів, які зазвичай використовуються у фруктах та овочах, мають етикетні вказівки щодо змішування та застосування в якості кургану пожежних мурашок. Особливо ефективними є продукти, що містять активні компоненти спиносад, перметрин або карбаріл.

Використовуйте лійку або подібну ємність, щоб перемішати і застосувати засіб. Просто прочитайте етикетку, змішайте вказану кількість інсектициду у воді і перелийте її на горб. Запорука успіху з рідким мокрицею – використовувати достатню кількість рідини для ретельного замочування насипу. Залежно від розміру кургану, це коливається від 1 до 2 галонів.

Почніть з нанесення приблизно однієї чверті всього об’єму на діапазон від 10 до 12 дюймів навколо зовнішньої сторони кургану. Це не дає королеві втекти через підземні тунелі для корму та покращує контроль за робочими. Потім нанесіть решту заливки прямо на насип. Рідкі просочення є безладним та трудомістким для змішування та нанесення, але вони – швидкий спосіб позбутися проблемних насипів. При правильному застосуванні вони знищать більшість мурах протягом кількох годин.

Обережно: не використовуйте засоби для сухого насипу, які містять ацефат діючої речовини навколо фруктів та овочів! Ацефат зазвичай використовується як обробка сухого могильника на домашніх газонах, але його не слід застосовувати навколо їстівних рослин, оскільки це системний інсектицид, який легко засвоюється корінням рослин і переноситься в листя і плоди.

Таблиця 2. Приклади інсектицидів для використання в якості курганів пожежних мурашок.

Назва брендуАктивний інгредієнтВикористовуйте вказівки
Hi-Yield Garden, Pet, and Livestock Insect Controlперметрин (10%)63/5000
Змішайте 1,5 фунта унції (3 ст. Л.) В 1 галоні води, щоб обробити один курган.
Ferti-Lome Bore, Bagworm, Leafminer, & Tent Caterpillar Sprayспинасад (0,5%)Змішайте 2 фунти унції (4 ст. Ложки) на галон води і вживайте 1–2 галони на курган.
Sevin SLкарбаріл (43%)Змішайте 3/4 фунтів унції на галон води і застосуйте 1–2 галони на курган.

Ця робота частково підтримується захистом сільськогосподарських культур та боротьбою з шкідниками, грантом Програми впровадження № 2017-70006-27200 / приєднання проекту № 1014037 від Національного інституту продовольства та сільського господарства USDA. Будь-які думки, висновки, висновки чи рекомендації, висловлені в цій публікації, є авторами (авторами) і не обов’язково відображають точку зору Міністерства сільського господарства США.

Інформація, наведена тут, призначена лише для освітніх цілей. Посилання на комерційну продукцію, торгові назви чи постачальників складаються з розумінням того, що ніяке схвалення не мається на увазі і що жодна дискримінація щодо інших товарів чи постачальників не передбачається. Завжди читайте та дотримуйтесь поточних інструкцій етикету будь-якого інсектициду, який ви використовуєте.

Contents

Why You Should Trust Pest Control Hacks?

We know that pests are nasty neighbors, and it can take months to eliminate them without the right approach. Our experts use their own experience to compile articles and guides that are introductory and informative. Our authors’ opinions are independent and based on the results of practical testing of pest control tools. We do not notify manufacturers of testing of their products and do not receive payment from them for posting their items. Also, our texts are never submitted to company representatives for proofreading before placement. On the site, you will find exclusively objective ratings and reviews.

Nicholas Martin

Nicholas Martin

I am Nicholas Martin, and I am an entomologist. I combine the insect survey work with the consultation for private pest control agencies. My narrow specializations are both urban pests and agricultural pests. I studied their control over the previous 25 years. More about Nick

We will be happy to hear your thoughts

   Leave a reply

   Solve : *
   27 + 21 =


   Pest Control Hacks
   Logo